دستگاه شرینگ پک دوگانه سوز

دستگاه شرینگ پک دوگانه سوز

دستگاه شرینگ پک دوگانه سوز

تقریبا ۹۵ درصد انرژی مصرفی یک دستگاه شرینک پک در کوره آن استفاده می شود. کوره محلی است که با تولید حرارت سبب جمع شدن نایلون شرینک شده تا دور محصول را احاطه کند و فرآیند بسته بندی را شکل دهد. به همین علت تولید کننده ها برای کاهش مصرف نیروی این بخش آن را به صورت شرینگ پک گازی یا شیرینگ دوگانه سوز نیز تولید می نمایند. به دلیل افزایش تعرفه برق تولید کنندگان و خریداران بیشتر به دنبال تهیه دستگاه شرینگ پک دوگانه سوز هستند که هم با برق و هم گاز کار می کند.

انقباض نایلون در کوره شرینک پک
انقباض نایلون در کوره شرینک پک

از اصلی ترین محاسن شرینک پک دوگانه سوز مصرف انرژی در حرارت دادن کوره آن می باشد. در نظر داشته باشید برای رسیدن به یک دمای خاص در کوره، مصرف انرژی گاز تا حدود دو برابر نسبت به برق کمتر است که این موضوع از طرفی کمک به کم مصرف کردن انرژی برای کشور است و همچنین از نظر هزینه ماهانه بسیار به صرفه تر بوده و کاملا عقلانی می باشد.

فواید دستگاه شرینگ پک دوگانه سوز نسبت به نمونه های المنتی

شاید از خود بپرسید که چطور می شود که مصرف گاز نسبت به برق کمتر باشد در صورتی که در هر دو دمای کوره یکسان است. از اصلی ترین دلایل آن این است زمانی که المنت روشن است، پس از اینکه کوره به دمای مورد نظر می رسد المنت ها به طور خودکار خاموش شده و منتظر می ماند تا دما به مقدار تنظیم شده برسد و دوباره روشن شود. چون سطح گسترده المنت ها کم است به سرعت دما در داخل کوره شرینک پک پایین آمده و المنت ها دوباره روشن می شود. اما در نمونه شرینگ پک گازی چون مشعل یک شبکه فلزی با سطح گسترده بالا را گرم می کند، پس از رسیدن به دما گاز بطور اتوماتیک خاموش شده، ولی چون سطح زیادی از آن شبکه های فلزی حرارت دارد زمان زیادی سپری می شود تا دمای کوره پایین آمده و دوباره مشعل روشن شود.

نمای داخلی تونل المنتی دستگاه شرینگ پک
نمای داخلی تونل المنتی دستگاه شرینگ پک

دستگاه شرینگ پک دوگانه سوز یا شرینک گازی از جمله محصولات شرکت پندار صنعت است که دارای استانداردهای مخصوص در قسمت حرارتی بوده و تمام مسائل ایمنی را دارست که جمله آن می توان به داشتن دودکش های خروج دی اکسید کربن ، ترموکوبل های جداگانه چپ و راست دستگاه برای تشخیص قطعی گاز و برنر های صنعتی برای ایجاد یک شعله استاندارد اشاره داشت.

 

 

administrator
گروه پندار صنعت آماده مشاوره، طراحی و ساخت کلیه ماشین آلات مرتبط با صنعت بسته بندی نظیر : پرکن پودر و مایعات، استرچ پالت، شیرینگ پک، میکسر پودر و ...است. کارخانه: 02634717178 | مدیریت: 09124624533