تونل حرارتی دستگاه شرینگ پک

تونل حرارتی دستگاه شرینگ پک

تونل حرارتی دستگاه شرینگ پک

دستگاه های شرینگ پک به چهار قسمت اصلی شاسی کلی، تیغه دوخت، تونل خنک کن و کوره یا تونل گرمایش تقسیم می شود که هر کدام اجزاء گوناگونی دارند. به دلیل اهمیت کوره، در زیر به صورت مختصر اشاره ای به این بخش می کنیم.

جزئیات تونل حرارتی دستگاه شرینگ پک

مهمترین بخش های ماشین شرینگ کوره است. بیش از ۹۵ درصد انرژی مصرفی برق یا گاز در دستگاه شرینک پک در کوره آن مصرف می شود. گرمای این کوره باعث انقباض فیلم شرینگ پک می شود.
کوره های شیرینک پک از یک شاسی که بیرون و داخل آن پوشیده از ورق های فلزی است ساخته شده که در میان آن ها ۲ جداره وجود دارد. یکی از جداره ها کانالی برای گردش هوای داخل و جداره دیگر جهت قرار گرفتن عایق حرارتی است.

کانل گردش هوا به منظور جلوگیری از متمرکز شدن دمای داخل کوره در یک جا تعبیه شده است. چرا که این تمرکز حرارت سبب فرسودگی قسمت های تولید حرارت کوره و همچنین افت کیفیت شیرینک محصول می شود. گردش هوای کوره به کمک پروانه ای که در داخل کوره تعبیه شده صورت می گیرد .

انواع روش تولید حرارت در تونل حرارتی دستگاه شرینگ پک

تولید حرارت در کوره شرینگ دو نوع است. یکی المنت های میله ای فرم دار و دیگری برنر های گازی صنعتی. عملکرد برنر های گازی به این صورت است که مشعل وارد شبکه ای از جنس آهن شده و به آن حرارت می دهد و گاز دی اکسید کربن از قسمت دودکش شبکه خارج گردد. به این ترتیب حرارتی که در بدنه آن شبکه ایجاد می شود در داخل کوره مورد استفاده قرار می گیرد.

اما کاربرد عایق های حرارتی در جداره های کوره برای جلوگیری از هدر رفتن دمای داخل کوره است که می تواند به کمک پشم شیشه یا پشم سنگ انجام شود. همچنین در قسمت ابتدا و انتهای کوره از پارچه های نسوز سیلیکونی استفاده می شود تا آنها نیز بدون اینکه خللی در ورود یا خروج محصول از داخل کوره ایجاد کنند وظیفه نگه داشتن دما در فضای داخل کوره را دارند.
میزان حرارت کوره شیرینک پک با توجه به جنس و ضخامت توسط ترموستات تعبیه شده قابل تغییر است که کاربر می تواند مقادیر مد نظر را به راحتی اعمال کند.

کوره دستگاه شرینگ بطری

به این ترتیب در صورتی که تمام اجزاء کوره به صورت اصولی طراحی و اجرا گردند یک محصول بسته بندی شده شکیل را خواهیم داشت . در حال حاضر با توجه به هزینه های بالای برق، کارخانه ها و مراکز بسته بندی به دنبال خرید شرینک پک دوگانه سوز هستند که هم با نیروی برق و هم گاز کار می کند.

 

مجموعه پندار صنعت این افتخار را دارد که انواع دستگاه شرینک پک تونلی شامل : دستگاه شرینک پک اتوماتیک ، دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک و دستگاه لیبل شرینک را با توانایی و کاربری های متعدد تولید نماید. لازم به یادآوریست که دستگاه شرینگ پک دوگانه سوز یا شرینگ گازی یکی از ماشین آلات پر فروش این مجموعه است.

administrator
گروه پندار صنعت آماده مشاوره، طراحی و ساخت کلیه ماشین آلات مرتبط با صنعت بسته بندی نظیر : پرکن پودر و مایعات، استرچ پالت، شیرینگ پک، میکسر پودر و ...است. کارخانه: 02634717178 | مدیریت: 09124624533