دستگاه شرینک پک تونلی

دستگاه شرینک پک تونلی

دستگاه شرینک پک تونلی

ماشین های شرینک از حیث شکل مخزن حرارت دهی در دو دسته شرینک پک تونلی و شرینک پک کابینی طراحی می شوند. مدل شرینگ پک تونلی با اندازه بسیار بزرگتر و در مقیاس تولید زیاد و صنعتی در انتهای خطوط تولید کارخانه جات به منظور بسته بندی نهایی کالا نصب و مورد بهره برداری قرار می گیرد.
شاید پر استفاده ترین کالایی که با استفاده از دستگاه شرینک پک تونلی بسته بندی می شود بطری های آب معدی باشد که طی آن 2 ردیف 3 تایی از بطری های پلاستیکی آب به کمک نایلون شرینک در کنار هم قرار می گیرند. در این ماشین به دلیل استفاده از تونل بزرگ می توان محصولاتی با قد و قواره بلند و سنگین را بسته بندی نمود.

تونل حرارتی شرینک

تونل حرارتی شرینک یا Heat Shrink Tunnel بخش مهم دستگاه شرینک پک تونلی به شمار می رود که کالا به روی نوار نقاله ای به قلب این تونل وارد می شود و پس از چند ثانیه از سمت دیگر تونل خارج می گردد. در طی حرکت کالا به داخل تونل شرینگ پک، جریان هوای گرم داخل تونل باعث انقباض نایلون شرینک شده و این نایلون شکل محصول را به خود می گیرند. این هوای گرم به کمک نیروی المنت های برقی تعبیه شده در تونل تولید می شود. در بخش خروجی محفظه تونل به کمک آب و یا چندین فن عملیات خنک کاری شرینک صورت می گیرد که این اقدام در کیفیت نهایی شرینک تاثیر به سزایی دارد.

کوره حرارتی شرینک پک
کوره حرارتی شرینک پک

در این نوع دستگاه شرینک پک به دلیل قدرت حرارتی بالای تونل می توان از فیلم شرینک با ضخامت های بالاتر جهت مصارف صنعتی و نیاز به مقاومت بالاتر نیز استفاده کرد. استفاده از فیلم PVC و POF در این ماشین بلامانع است. تغذیه این دستگاه به کمک برق 3 فاز است. دستگاه شرینک پک اتوماتیک، دستگاه شرینک پک نیمه اتوماتیک و دستگاه لیبل شرینک از انوع مختلف این ماشین هستند که برای مصارف گوناگونی تولید شده اند.

تفاوت شیرینگ تونلی و شیرینگ کابینی
نمایش

 

» اطلاعات بیشتر درباره تونل حرارتی دستگاه شرینگ پک

 

عدم استفاده از کارتن، ایجاد پوشش ضد آب، جلوگیری از نفوذ غبار و ایجاد بسته بندی ای فوری و ارزان از مزیت های شرینک نمودن اجناس است.

امروزه برای کاهش مصرف برق تونل حرارتی می توان از دستگاه شرینگ پک دوگانه سوز یا شرینک پک گازی استفاده کرد.

 

 

 

نوشته های مرتبط