عوامل موثر در بسته بندی با شیرینگ

عوامل موثر در بسته بندی با شیرینگ

عوامل موثر در بسته بندی با شیرینگ

شاخص های موثر در بسته بندی شرینک اصولی

دستگاه بسته بندی شیرینگ مانند سایر روش های بسته بندی قواعد و اصولی دارد که رعایت آن ها باعث بسته بندی صحیح و مستحکم می شود. در زیر ۴ عامل تاثیر گذار بیان شده است که از عوامل موثر در بسته بندی با شیرینگ هستند. با در نظر گرفتن این موارد می توانیدمحصول خودتان را با بسته بندی با کیفیتی روانه بازار نمایید.

جنس نایلون شیرینک

در وهله اول جنس نایلون شرینک بسیار مهم است. این نایلون باید ماده مخصوص فشردگی نایلون را به مقدار لازم در خود داشته باشد. ضخامت و اندازه مورد استفاده را حتما باید لحاظ کرد. اگر نایلون بیش از حد نازک باشد طبیعتا دچار پارگی خواهد شد و دوام ان چنانی ندارد. ضخامت فیلم می تواند متناسب با وزن محصول باشد.

فیلم شرینک پک
فیلم شرینک پک

تیغه دوخت شیرینگ

در ادامه، تیغه دوخت دستگاه در زمان برش و دوخت لبه نایلون نقش کلیدی دارد. به این صورت که اگر قسمتی از آن دوخت خام یا سوخته شود، در زمان شیرینگ به صورت شکافت درآمده و شکل ظاهری بسته بندی را غیر قابل قبول می کند. تیغه دوخت دستگاه شرینک پک فرم دار و ازجنس آلومینیوم آلیاژی است. این تیغه دارای روکش تفلون یا گرانیت است که به کمک المنت میله ای به آن حرارت می دهند.

تیغع دوخت دستگاه شیرینگ پک دستی
تیغع دوخت دستگاه شیرینگ پک دستی

تنظیمات درست توسط کاربر دستگاه شیرینگ پک

از عوامل دیگر این است که اپراتور دستگاه تنظیمات مربوط به کوره را به طور دقیق انجام دهد. تنظیمات کوره شامل تنظیم دما و سرعت حرکت نوار نقاله می باشد که این دو به ضخامت فیلم شرینک نیز بستگی دارد. به عبارت دیگر سه عامل : ضخامت نایلون شرینک، دمای داخل تونل شیرینگ و سرعت حرکت محصول بر روی کانوایر با یکدیگر ارتباط مستقیم داشته تا یک شیرینک خوب ایجاد نمایند.

کلید های تنظیمی دستگاه شیرینگ پک
کلید های تنظیمی دستگاه شیرینگ پک

خنک کاری انتهایی

خنک کردن نایلون شیرینک شده پس از خروج بسته از تونل حرارتی، آخرین عامل تاثر گزار در کیفیت فرآیند شیرینگ است. به این صورت که پس از خروج محصول از داخل کوره، نایلون آن به صورت نرم و شبه ذوب می باشد و تونل خنک کن نایلون را به طور کامل به دور محصول جذب می نماید. این مرحله تاثیر به سزایی در کیفیت بسته دارد. روش خنک کاری فیلم شرینک معمولا توسط فن می باشد.

خنک کاری در انتهای فرآیند شیرینگ پک
خنک کاری در انتهای فرآیند شیرینگ پک

» اطلاعات بیشتر درباره تونل حرارتی دستگاه شرینگ پک

 

administrator
گروه پندار صنعت آماده مشاوره، طراحی و ساخت کلیه ماشین آلات مرتبط با صنعت بسته بندی نظیر : پرکن پودر و مایعات، استرچ پالت، شیرینگ پک، میکسر پودر و ...است. کارخانه: 02634717178 | مدیریت: 09124624533