قابلیت پیش کشش (Pre Stretch) در دستگاه استرچ پالت

قابلیت پیش کشش (Pre Stretch) در دستگاه استرچ پالت

قابلیت پیش کشش (Pre Stretch) در دستگاه استرچ پالت

فیلم نایلونی که به منظور بسته بندی برای تغذیه در دستگاه استرچ استقاده می شود، دارای متراژ از پیش تعیین شده است و مصرف کننده با توجه به نیاز و حجم کاری طول های مختلفی را تهیه می کند. با توجه به افزایش بهای نقت که در پی آن افزایش قیمت مشتقات نفتی نظیر انواع پلاستیک ها را شامل شده، دغدغه تولید کنندگان هزینه خرید فیلم های استرچ است.

یکی از ویژگی های مهم دستگاه استرچ قابلیت پیش کشش یا همان Pre Stretch است. پیش کشش می تواند تا ۳ برابر طول اولیه فیلم اعمال شود و این میزان با توجه به مرغوبیت جنس فیلم است. در این مکانیزم لایه های پلاستیکی قبل از محصور کردن کالا، کشیده شده و دچار افزایش طول می شود. این جریان سبب صرفه جویی بسیار زیاد در مصرف فیلم استرچ خواهد شد؛ توجیه اقتصادی این فرایند زمانی مشخص می شود که در نظر بگیرید: کارگاه تولیدی ای ماهیانه ۵۰۰۰ متر فیلم استرچ با وزن فرضی ۲۰۰ کیلوگرم مصرف می کند. اگر پیش کشش اعمالی از سمت دستگاه استرچ پالت ۲ برابر باشد، کارگاه فوق همان میزان بسته بندی را انجام می دهد با این تفاوت که ۲۵۰۰ متر و ۱۰۰ کیلوگرم فیلم استرچ مصرف نموده است و این یعنی صرفه جویی ۵۰ درصدی در استفاده از فیلم استرچ!

پیش کشش (Pre stretch) به میزان دو برابر طول اولیه
پیش کشش (Pre stretch) به میزان دو برابر طول اولیه

ناگفته نماد برخی از دستگاه استرچ کش قابلیت تنظیم مقدار کشش را دارد که با توجه به جنس فیلم می توان حداقل یا حداکثر کشش را تنظیم نمود تا لایه ها از هم پاره نشوند و به بهترین نتیجه در بسته بندی دست یافت.

 

گروه تولیدی پندار صنعت مفتخر است که ماشین آلات استرچ خود را به ویژگی Pre Stretch مجهز نموده است. دستگاه استرچ رولی، دستگاه استرچ پالت مرغک دار، دستگاه استرچ فرودگاهی از جمله تولیدات این مجموعه است که با توجه به نیاز مشتریان گرامی در اندازه و ویژگی های مورد نیاز طراحی و تولید می شوند.

administrator
گروه پندار صنعت آماده مشاوره، طراحی و ساخت کلیه ماشین آلات مرتبط با صنعت بسته بندی نظیر : پرکن پودر و مایعات، استرچ پالت، شیرینگ پک، میکسر پودر و ...است. کارخانه: 02634717178 | مدیریت: 09124624533