لیبل شرینک اسلیو

لیبل شرینک اسلیو

لیبل شرینک اسلیو | Shrink Sleeve Labels

ایجاد جلوه های بصری کمک شایانی به فروش محصول می کند که می توان با شیوه های مختلف چاپ روی بسته و یا انواع برچسب های رنگی از پیش چاپ شده باشد. از دیگر راه هایی که فراگیر شده استفاده از نوعی لفاف بسته بندی به نام لیبل شرینک است که طراحی های خلاقانه ای روی محصول درج می کند. این لیبل ها از جنس پلی اتیلن و مشتقات آن تولید می شود. ضخامت لیبل شرینک اسلیو از ۳۰ تا ۱۰۰ میکرون متغیر است که این میزان بسته به کاربری آن متفاوت خواهد بود.

نحوه کارکرد لیبل شرینک اسلیو

تکه ای از این لیبل های نازک برش داده می شود و به فراخور نحوه کار، روی محصول، دور کل محصول و یا قسمتی از دور محصول (مثلا تنها بخش درب محصول) را به صورت یک غلاف درز دار می گیرد. عملیات برش و قرار دادن غلاف ها می تواند به صورت خودکار و یا دستی انجام گیرد. سپس محصول به کمک نوار نقاله به کوره حرارتی با طول ۲-۳ هدایت می شود.

شرینک درب بطری
شرینک درب بطری

بعد از حرارت دهی این لایه دچار جمع شدگی می شود و مانند یک پوشش تمام یا بخشی از محصول را درون خود جای می دهد. استفاده از هوای داغ ، اشعه مادون قرمز و تونل‌های بخار روش هایی هستند که برای شرینک در دستگاه لیبل شرینک استفاده می‌‌شود. البته باید گفت که ضریب انقباض فیلم یا نایلون شرینک بسته به کیفیت و جنس آن متفاوت است.

نمونه یک بطری در غلاف لیبل شیرینگ
نمونه یک بطری در غلاف لیبل شیرینگ

ویژگی های لیبل شرینک اسلیو

محافظت از نور خورشید: این لیبل ها در کنار زیبایی بخشی، در برخی موارد جنبه محافظتی از کالا را دارند. مثلا برخی از ظروف حاوی مواد نوشیدنی که در مقابل اشعه UV خورشید قرار می گیرند، در زمان کوتاهی غیر قابل استفاده خواهند شد. به همین دلیل تولید کنندگان برای افزایش طول دوره استفاده از این نوع محصولات از پوشش لیبل شیرینک اسلیو با لایه محافظتی UV استفاده می کنند.

زمان: عملیات لیبل شرینگ برای یک بطری از زمان برش لیبل ها و قرار دادن غلاف ها روی ظرف و عبور از تونل حرارتی در کمتر از ۳۰ ثانیه انجام می شود . البته در دستگاه لیبل شرینک اتوماتیک این زمان به یک سوم کاهش می یابد.

قیمت ارزان: رول های مصرفی لیبل شرینک به نسبت کارایی و جلوه ای که می دهد قیمت بالایی ندارد. همچنین با یک بار سفارش می توان نقوش مورد نظر را روی آن ها چاپ نمود و با توجه به تولید متراژ های بالایی خریداری نمود. این رول ها تاریخ انقضای خاصی ندارند و در شرایط عادی سال ها قابل استفاده هستند. PVC ارزانترین و در دسترس ترین ماده ای است که می توان فیلم شرینک از آن تولید کرد.

قابلیت وکیوم و پلمپ کردن: برخی از خوراکی ها مانند شیشه های سس مایونز ، آب لیمو و … باید جوری طراحی شوند که باز شدن درب قابل تشخیص باشد و حالت دست خوردگی آن فورا مشخص شود. برای همین منظور می توان تنها غلاف لیبل شیرینگ را در بخش درب بطری و ظروف مورد استفاده قرار داد.

لیبل شرینک اسلیو کامل ظرف شیشه ای
لیبل شرینک اسلیو کامل ظرف شیشه ای

administrator
گروه پندار صنعت آماده مشاوره، طراحی و ساخت کلیه ماشین آلات مرتبط با صنعت بسته بندی نظیر : پرکن پودر و مایعات، استرچ پالت، شیرینگ پک، میکسر پودر و ...است. کارخانه: 02634717178 | مدیریت: 09124624533