لیبل شرینک چیست

لیبل شرینک چیست

لیبل شرینک چیست

لیبل شرینک چیست ؟ برای پاسخ به این سوال ابتدا باید دانست که: پوشش دهی توسط لایه نازک pvc به کمک حرارت و انقباض این لایه، شرینک کردن نام دارد. این پوشش ها امروزه برای تبلیغ و معرفی بهتر محصول از حالت تک رنگ بودن خارج شده و به فراخور کالا دارای رنگ و لعاب شده است که لیبل شرینک نام دارد و به جای استفاده از رول های نایلون شرینک ساده از این لیبل ها استفاده می کنند. جنس لیبل شرینگ می تواند از دیگر موادی همچون PETG، OPP، PLAو یا EPS باشد.
لیبل شرینک بهترین روش پوشش دهی ظروف پلاستیکی پت و شیشه ای است. این لیبل ها ضد آب بوده و در رطوبت تغییر رنگ نمی دهد. بسته به نوع استفاده این پوشش ها می تواند سراسری و یا حتی در بخشی از محصول مانند درب مورد استفاده قرار گیرد.

چاپ فلکسو

فلکسو (Flexography) گونه ای از انواع چاپ است که در حوضه بسته بندی مورد استاده قرار می گیرد. فلکسو قابلیت چاپ بر روی انواع فیلم، پلاستیک ، کاغذ و مقوا و سلفون را دارد و به هنگام چاپ بر روی کارتن های پلاستیکی، سلفون یا هر صفحه ی شفاف دیگر می تواند سطوح را به صورت موضعی و بر حسب نیاز با مرکب سفید پوشش دهد. دامنه کاربرد این نوع چاپ بسیار گسترده است. فیلم های خامی که در بسته بندی شرینگ پک استفاده می شوند به کمک این روش چاپ و نقاشی می شوند.

 

» اطلاعات بیشتر درباره دستگاه شرینک اسلیو

 

نحوه کارکرد دستگاه لیبل شرینک

یک عکس بهتر از ده ها خط نوشته! در تصویر زیر به صورت ساده نحوه عملکرد دستگاه لیبل شرینک یا دستگاه شرینک اسلیو نمایش داده شده است.

مراحل تولید با لیبل شرینک اسلیو

میزان حرارت تابیده شده به لیبل ها به جنس آن ها بستگی دارد. معمولا انرژی حرارتی در تونل دستگاه لیبل شرینک به کمک منبع برق، گازی و یا بخار است.

 

» اطلاعات بیشتر درباره انتخاب صحیح عرض فیلم شرینک پک

 

administrator
گروه پندار صنعت آماده مشاوره، طراحی و ساخت کلیه ماشین آلات مرتبط با صنعت بسته بندی نظیر : پرکن پودر و مایعات، استرچ پالت، شیرینگ پک، میکسر پودر و ...است. کارخانه: 02634717178 | مدیریت: 09124624533