نایلون شرینک

فیلم شرینک پک

نایلون شرینک | فیلم شرینک

نایلون شرینک یا فیلم شرینک پوشش های پلاستیکی شفافی هستند که در دستگاه شرینک پک به منظور بسته بندی و پوشش مورد استفاده قرار می گیرد. برشی از این لایه های شفاف با توجه به میزان اندازه کالایی که قرار است شرینک شود دور محصول قرار داده می شود. بعد از عبور دادن کالا از تونل حرارتی دستگاه شرینک پک و خنک کاری آن در قسمت انتهایی تونل، این برش ها منقبض شده و به صورت غلافی محصول را در خود جای می دهد.

انواع فیلم شرینک

رول هایی که برای آغاز حرارت دهی انتخاب می شوند عموما در سه مدل فیلمی ، تیوبی و پاکتی هستند. انتخاب اندازه فیلم برای شرینگ محصول تابع موارد متعددی است که جنس نایلون شرینک و مقدار حرارت کوره شرینک پک و زمان عبوری محصول از کوره از موارد تاثیر گذار در این امر هستند که کاربر دستگاه طبق قواعدی آن را عملیاتی می کند.

انواع فیلم شرینک
انواع فیلم شرینک

جنس نایلون شرینک

نایلون شرینکاز مشتقات پلی اتیلن مثل LDPEL تولید می شود و  ضخامتی تا ۵۰ میکرون دارند.
هنگامی که حرارت به این مواد تابیده می شود خواصیت جمع شدگی و پوششی پیدا می کنند و در همان حالت می مانند. همانطور که پیش تر گفته شد این حرارت می تواند با عبور از یک تونل گرمایشی دستگاه شرینک پک باشد و یا با مشعل به صورت دستی وارد شود.

فیلم شرینک پک
فیلم شرینک پک

معروف ترین ماده ای که از آن فیلم های شرینک تولید می شود پلی اولفین (polyolefin) نام دارد که از نظر شفافیت، استحکام و انقباض مناسب است. سایر موادی که رول های شرینک از آن ها ساخته می شود PVC و Polyethylene و Polypropylene هستند. برخی از این مواد مناسب صنعت هستند و برخی دیگر برای مواد خوراکی و دارویی. این رول ها بسته به کاربرد می تواند یک یا چند لایه نیز تولید شوند و درجه شفافیت متفاوتی داشته باشند.

طول فیلم ها می تواند تا ۱۰۰۰ متر باشد. البته برای موارد استفاده در شرینک دستی طول رول ها به مراتب کمتر است.

لیبل شرینک اسلیو | فیلم شرینک لیبل

جدای از نایلون های شفاف شرینگ که در بالا اشاره شد ، رول هایی تولید شده اند که دارای نماد و نوشته های مختلف هستند. این رول ها به کمک دستگاه لیبل شرینک یا دستگاه شرینک اسلیو بر روی کالا، شرینک و چسبانده می شود و دیگر ماهیت سادگی و یکنواختی رول های شفاف تک رنگ را ندارند. امروزه از لیبل شرینگ در سطح وسیعی از محصولات استفاده می شود و دیگر کمتر جعبه و بطری های پلاستیکی رویت می شود که نقش و نگاری از لیبل شرینک اسلیو نداشته باشد. اغلب چاپ این لیبل ها با استفاده از فرایند فلکسو انجام می گیرد. جنس این لیبل ها می تواند از موادی همچون PETG، OPS و رزین k ساخته شود اما مرسوم ترین جنس پلی‌وینیل کلراید است که ضمن در دسترس بودن از سایر مواد ارزان است.

لیبل شرینک اسلیو
لیبل شرینک اسلیو

administrator
گروه پندار صنعت آماده مشاوره، طراحی و ساخت کلیه ماشین آلات مرتبط با صنعت بسته بندی نظیر : پرکن پودر و مایعات، استرچ پالت، شیرینگ پک، میکسر پودر و ...است. کارخانه: 02634717178 | مدیریت: 09124624533