نکات مهم در استفاده از دستگاه استرچ پالت صفحه گردان

نکات مهم در استفاده از دستگاه استرچ پالت صفحه گردان

دستگاه استرچ پالت یکی از ماشین آلات ضروری بسته بندی و انباری داری محسوب می شود. این ماشین در نوع صفحه گردان با دارا بودن نشیمن که به چرخش در می آید بسته بندی و پالت پیچی را انجام می دهد. دانستن نکات مهم در استفاده از هر وسیله ای ضمن راحتی کار سبب افزایش طول عمر ماشین نیز خواهد شد. در زیر به چند نمونه از مواردی که به شما کمک می کند تا از دستگاه استرچ پالت صفحه گردان به بهترین نحو استفاده نمایید را گردآوری کرده ایم.

نکات مهم در هنگام استفاده از استرچ پالت صفحه گردان

• در هنگام قرار دادن پالت بر روی صفحه گردان دقت کافی جهت عدم ضربه یا فشار به صفحه گردان توسط لیفتراک انجام گیرد. این عمل باعث می شود تا غلطک های زیر صفحه گردان و بلبرینگ موجود در زیر آن آسیب نبینند.

عدم فشار به صفحه گردان در هنگام قرار گیری بار
عدم فشار به صفحه گردان در هنگام قرار گیری بار

• جهت گریس کاری زنجیر انتقال نیرو نیازی به باز کردن صفحه گردان نیست. با باز کردان کاور ما بین موتور و صفحه گردان این عمل به سهولت امکان پذیر می باشد.

گریس کاری زنجیر دستگاه استرچ پالت
گریس کاری زنجیر دستگاه استرچ پالت

• در هنگام جابجایی دستگاه استرچ پالت ستون آن به راحتی با دو پیچ در کنار آن باز شده و بر روی صفحه گردان خوابانده می شود. این عمل باعث می شود که دستگاه به سهولت جابجا شده و به آن آسیبی وارد نشود. البته این مکانیزم لولایی باید توسط سازنده تعبیه شده باشد.

باز کردن دکل دستگاه استرچ پالت
باز کردن دکل دستگاه استرچ پالت

• در شرکتهای کوچک یا کارگاه ها که دسترسی به لیفتراک وجود ندارد به سبب 10 سانت ارتفاع دستگاه از زمین، جهت گذاشتن پالت بر روی صفحه گردان می توان به دو روش زیر عمل نمود:

  1. کندن زمین به اندازه شاسی دستگاه و جای گذاری شاسی دستگاه در این قسمت به صورتی که هم سطح زمین شود. در این حالت به راحتی توسط جک پالت کار انجام می گردد.
  2. ساختن رمپ ورودی و خروجی در طرفین دستگاه که در این حالت نیز به راحتی با استفاده از جک پالت بار بر روی صفحه گردان قرار می گیرد.
قابلیت پیش کشش (Pre Stretch) در دستگاه استرچ پالت
نمایش