نکات مهم در خرید دستگاه استرچ پالت صنعتی ( پالت پیچ )

نکات مهم در خرید نکات مهم در خرید دستگاه استرچ پالت صنعتی ( پالت پیچ )

نکات مهم در خرید نکات مهم در خرید دستگاه استرچ پالت صنعتی ( پالت پیچ )

بعد از مستقر شدن و چیدمان تولیدات بر روی پالت، آن ها را در اصطلاح استرچ پیچی می کنند تا در هنگام جابجایی توسط لیفراک، محتویات روی پالت ریزش پیدا نکند. همچنین در زمانی که احیانا پالت ها در محوطه های باز قرار می گیرند از آب باران و گرد و غبار محافظت شوند.
حال باید دید برای خرید دستگاه استرچ پالت چه ویژگی هایی را مد نظر قرار داد. در زیر به ۵ ویژگی مهم در این ماشین پرداخته می شود.

۱- کیفیت ساخت
همیشه اولین انتخاب برای خرید در تجهیزات صنعتی کیفیت قطعات است. سعی کنید ماشینی را خریداری کنید که مطمن باشید بخش های برقی و پنوماتیک آن از مرغوبترین اجناس انتخاب شده باشد. گرچه این موضوع با قیمت تمام شده نیز ارتباط مستقیم دارد اما دستگاه صنعتی که هر روز خراب باشد و نیازمند تعمیرات حتما دردسر ساز خواهد بود.

۲- اندازه سینی پالت
سینی دستگاه استرچ کش بخش مهمی از این ماشین است که پالت های شما روی آن برای فرایند استرچ کشی قرار می گیرد. با توجه به اندازه محصولاتی که نیازمند پالت پیچی هستند دستگاه خود را سفارش دهید. فراموش نکنید اندازه ای را انتخاب کنید که طیف مختلفی از پالت های شما را پوشش دهد.
یک راه اقتصادی استفاده از دستگاه استرچ پالت صفحه گردان دوبل است که دارای دو سینی برای پالت بندی است و همزمان با هم می تواند دو پالت را استرچ کند. قیمت تمام شده این ماشین نیز ۲۵ درصد ارزانتر از خرید دو دستگاه استرچ پالت است.

سینی استرچ پالت

۳- وزن پالت
تخمین بزنید که معمولا وزن نهایی محصولاتی که رو پالت قرار می دهید چقدر است تا به مشکل برخورد نکنید! موتوری که سینی را به حرکت در می آورد دارای توانایی تعریف شده ای است و قرار گرفتن اجناس با وزن های نامتعارف روی آن حتما آسیب جدی به دستگاه وارد و کارایی ماشین را به حداقل می رساند. معمولا برای پالت های فوق سنگین با اندازه های بزرگ از ماشینی موسوم به دستگاه استرچ پالت دروازه ای استفاده می کنند.

۴- ارتفاع
جدای از حجم و وزن پالت، ارتفاع بسته ها حائز اهمیت بسیاری است. گاهی طول بسته ها انقدر زیاد می شود که دستگاه جوابگوی پیچیدن فیلم استرچ به دور پالت نخواهد بود. پس ارتفاع مورد نیاز را در نظر بگیرید و دستگاه استرچ پالتی تهیه کنید که دکل آن از نظر ارتفاع جواب گوی کار شما باشد. برخی از استرچ ها توانایی تغییر ارتفاع کاری را دارند.
معمولا برای استرچ کردن محصولات رولی، طویل و دوار مانند توپ های پارچه ای، کاغذهای صنعتی و فرش از دستگاه استرچ رولی استفاده می کنند که نیازمند پالت نیست. البته راه حل دیگر استفاده از دستگاه استرچ پالت مرغک دار است که بالای دکل آن مرغکی برای نگهداری اجناس روی پالت و جلوگیری از ریزش آن ها تعبیه شده است.

ابعاد یک نوع دستگاه استرچ پالت
ابعاد یک نوع دستگاه استرچ پالت

۵- مصرف فیلم استرچ
شما همیشه برای بسته بندی اجناس روی پالت نیازمند فیلم استرچ هستید. بنابراین دستگاهی خریداری کنید که دارای پیش کشش این فیلم ها باشد. یعنی با کشیدن این فیلم ها و افزایش طول در مصرف این رول ها صرفه جویی کند. ناگفته نماند این فیلم ها عموما از جنس پلی وینیل کلراید (PVC) یا پلی وینیلیدین کلرید تولید می شوند و میزان کش آمدن آن ها هم بستگی به مرغوبیت فیلم استرچ دارد.

فیلم استرچ
فیلم استرچ

administrator
گروه پندار صنعت آماده مشاوره، طراحی و ساخت کلیه ماشین آلات مرتبط با صنعت بسته بندی نظیر : پرکن پودر و مایعات، استرچ پالت، شیرینگ پک، میکسر پودر و ...است. کارخانه: 02634717178 | مدیریت: 09124624533